Wielkie zawody pływackie w Poznaniu. Grand Prix ze świetną obsadą

Czołówka polskich pływaków z Pawłem Korzeniowskim, Radosławem Kawęckim, Tomaszem Polewką czy Kacprem Majchrzakiem z Warty Poznań wystartuje w ten weekend na poznańskich Termach Maltańskich w jednej z większych imprez pływackich, jakie tu organizowano
To Grand Prix Polski, w którym weźmie udział czołówka polskiego pływania. Wystartuje aż 545 zawodników z medalistami mistrzostw świata i Europy włącznie. To reprezentanci 99 klubów z całej Polski.

Największą gwiazdą zawodów będzie Radosław Kawęcki. Mistrz świata i Europy, specjalista stylu grzbietowego, wystąpi w czterech wyścigach - na 50, 100 i 200 metrów swoim koronnym stylem oraz na 200 metrów stylem zmiennym. Interesująco zapowiada się pojedynek na najkrótszym dystansie, gdzie o zwycięstwo rywalizować będzie z rekordzistą Polski Tomaszem Polewką.

Grand Prix Polski w pływaniu to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata, które rozpoczynają się 3 grudnia w Katarze. Publiczność będzie mogła zobaczyć Michała Poprawę oraz Pawła Korzeniowskiego, który już na Termach Maltańskich startował. Na basenach zaprezentują się Alicja Tchórz i Aleksandra Urbańczyk, które także będą reprezentować Polskę w Dosze. Wszyscy reprezentanci Polski wystartują w kilku konkurencjach. W gronie faworytek jest również Anna Dowgiert, olimpijka z Londynu.

Poznańscy kibice będą trzymać kciuki za Kacpra Majchrzaka. Zawodnik Warty Poznań w ciągu dwóch dni wystartuje w sześciu wyścigach. Szczególnie interesujący będzie występ na 200 metrów stylem dowolnym, gdzie rywalami będą Paweł Korzeniowski i Jan Świtkowski. Ci pływacy ścigali się już w Poznaniu podczas urodzin Term Maltańskich. Teraz faworytem jest legitymujący się najlepszym czasem Paweł Korzeniowski.

Grand Prix Polski w Termach Maltańskich rozpocznie się w sobotę o godzinie 9.30 i będzie trwać cały dzień. W niedzielę zawody zakończą się o godzinie 14. Wstęp na trybuny basenów sportowych jest wolny.