Basket Konin bezradny nawet w meczu z przedostatnim zespołem w tabeli

W pojedynku ostatniej (Basket Konin) z przedostatnią (Widzew Łódź) drużyną w ekstraklasie koszykarek zespół z Wielkopolski przegrał 63:79 i doznał siódmej porażki w siódmym występie w tym sezonie.
Tylko na początku spotkania koninianki mogły mieć nadzieję na to, że seria ich porażek może się skończyć. Po trafieniu Anny Dąbek Basket Konin prowadził z Widzewem Łódź 5:2. Siedem kolejnych punktów zdobyły jednak wówczas przyjezdne i zaczęły budować swoją przewagę.

Po pierwszej kwarcie było to już jedenaście punktów, ale koniniankom udało się zmniejszyć dystans do czterech (25:29 w 15. minucie), gdy celną "trójką" popisała się Anna Dąbek. Okazało się, że niezła dyspozycja Basketu w tej części meczu pozwoliła tylko na wygranie drugiej kwarty. W połowie spotkania łodzianki prowadziły różnicą ośmiu punktów (38:30).

Szansa na wygraną zespołu gospodarzy już nie wróciła. Mało tego, gdy na sześć i pół minuty przed końcem do kosza trafiła rezerwowa Widzewa Roksana Schmidt (w całym meczu aż 22 punkty, przy skuteczności 6 na 8 za dwa i 2 na 3 za trzy punkty!), zrobiło się 70:45 dla zespołu gości.

Dopiero w końcówce Basket Konin zdołał nieco poprawić swój rezultat, ale i tak przegrał bardzo wyraźnie.

Basket Konin - Widzew Łódź 63:79