Sport.pl

Unia Leszno kompletuje skład. Jonasson zamiast Bjerre?

Thomas H. Jonasson może zastąpić Kennetha Bjerre w składzie Fogo Unii Leszno na przyszły sezon. Szwed sam szuka sobie klubu, a Unię ma za klub wypłacalny i wiarygodny.
Unia Leszno nie planuje rewolucji w składzie, który wywalczył srebro Enea Ekstraligi. Ważne kontrakty na przyszły sezon mają Nicki Pedersen i Tobiasz Musielak, już po zakończeniu rozgrywek nowe umowy podpisali bracia Przemysław i Piotr Pawliccy. Ten drugi jest jeszcze juniorem i w 2015 r. będzie tworzył juniorski duet z Bartoszem Smektałą.

Do obsadzenia pozostają zatem dwa miejsca seniorskie w składzie "Byków". Bardzo prawdopodobne, że jedno z nich zajmie znów Grzegorz Zengota, który dobrze zaaklimatyzował się w Lesznie i może liczyć na propozycję nowego kontraktu. Otwartym pozostaje pytanie o to, czy w drużynie pozostanie Kenneth Bjerre. W minionym sezonie Duńczyka trapiły kontuzje, a niespełna osiem punktów zdobywanych średnio w meczu to liczba rozczarowująca.

Sam Bjerre chętnie zostałby w Lesznie, ale reputacja Fogo Unii jako wypłacalnego klubu powoduje, że "Byki" mogą przebierać w kandydatach. Nowego klubu w ekstralidze aktywnie Szuka Szwed Thomas H. Jonasson, który po sezonie w niewypłacalnym Wybrzeżu Gdańsk, sam zgłosił chęć jazdy w Unii i pojawił się nawet w niedzielę na towarzyskim turnieju organizowanym przez menedżera zespołu z Leszna Adama Skórnickiego.

Opinia solidnego pracodawcy pozwala działaczom z Leszna na twarde negocjowanie stawek. Jest to o tyle istotne, że prezes Piotr Rusiecki po srebrnym medalu zapowiadał, że będzie chciał ograniczyć koszty funkcjonowania zespołu. Wybierając między Jonassonem i Bjerre, "Byki" prawdopodobnie zdecydują się na zawodnika tańszego.

Na kontrakt gwarantujący określoną liczbę startów nie może już liczyć z kolei Damian Baliński. Doświadczony żużlowiec ma dwa wyjścia: albo zdecyduje się na status zawodnika rezerwowego, albo poszuka nowego klubu - raczej w I lidze.

Więcej o: