Sport.pl

Zawieszony żużlowiec będzie się ścigał w niedzielę w Lesznie

Turniej ?21 lat w gazie. Adam Sqóra Skórnicki? organizuje w niedzielę w Lesznie menedżer Unii Leszno. Jednym z zaproszonych zawodników jest Patryk Dudek, zawieszony za używanie metyloheksanaminy, którą zawierają m.in. dopalacze.
Patryk Dudek jest zawieszony i nie może brać udziału w żadnych oficjalnych zawodach żużlowych do 8 sierpnia 2015 r. To kara za stosowanie metyloheksanaminy - środka obecnego w niektórych suplementach diety i odżywkach, ale także uznawana za jeden z tzw. dopalaczy. Jej stosowania zabrania Światowa Agencja Antydopingowa.

Co zatem Dudek będzie robił w niedzielę na torze w Lesznie? Organizatorzy imprezy tłumaczą, że to nie zawody, a piknik żużlowy. A zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by wziął w nim udział zawieszony zawodnik.

Na imprezę organizowaną przez Adama Skórnickiego mają przyjechać m.in. także Jarosław Hampel, Grzegorz Walasek, Rafał Okoniewski i Thomas Jonasson. Gospodarz pikniku kandyduje w zbliżających się wyborach samorządowych do sejmiku województwa wielkopolskiego.

Więcej o: