Sport.pl

GKSŻ ukarała Ostrovię za mecz, na którym zgasło światło

Ostrovia Ostrów Wlkp. musi zapłacić 70 tys. zł, walkoweru nie ma - to decyzje Głównej Komisji Sportu Żużlowego w sprawie przerwanego z powodu awarii prądu meczu finałowego II ligi żużlowej między Ostrovią a Wandą Kraków.
Rewanżowy mecz finałowy żużlowej II ligi w Ostrowie Wlkp. został przerwany po szóstym wyścigu z powodu awarii oświetlenia na stadionie w Ostrowie Wlkp. Ekipa z Krakowa podejrzewa, że światło zgasło nieprzypadkowo i o sprawie powiadomiła prokuraturę.

Na razie jednak swoje decyzje podjęła Główna Komisja Sportu Żużlowego. Centrala zdecydowała, że Ostrovia musi zapłacić 50 tys. zł kary za "szereg poważnych uchybień po stronie organizatora zawodów" oraz 20 tys. zł Wandzie Kraków w ramach zwrotu kosztów podróży. GKSŻ uznała, że ostrowski klub nie zostanie ukarany walkowerem, a mecz zostanie zgodnie z wcześniejszym planem powtórzony 16 października o godz. 15.45.

Co ciekawe, oba walczące zaciekle o awans do I ligi kluby mogą się w niej znaleźć w przyszłym sezonie. Licencji na przyszły sezon nie dostały bowiem wyżej notowane Wybrzeże Gdańsk i Włókniarz Częstochowa. Prawdopodobnie I liga zostanie uzupełniona o najmocniejsze ekipy z II ligi - a to oznacza, że awans czeka zarówno jej zwycięzcę, jak i przegranego w finale.

Więcej o: