Julia Michalska-Płotkowiak skończy karierę? "To może być mój ostatni start"

- To może być mój ostatni start. Jeśli nie wypełnię celów, które sama sobie postawiłam, kończę karierę - mówi w telewizji WTK brązowa medalistka olimpijska w wioślarstwie Julia Michalska-Płotkowiak.
29-letnia Julia Michalska-Płotkowiak, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie w wyścigu dwójek podwójnych (z Magdaleną Fularczyk) ma za sobą ponad roczną przerwę macierzyńską. Teraz próbuje wrócić do zawodowego uprawiania sportu i w Poznaniu przygotowuje się do Centralnych Regat Kontrolnych, które w ostatni weekend października odbędą się na poznańskiej Malcie. - To może być mój ostatni start. Założyłam sobie ambitne cele, o których jednak nie chcę mówić. Jeśli ich nie wypełnię, kończę karierę - powiedziała reporterowi telewizji WTK. - Uczę się swojego ciała od początku, jestem ciekawa tego, jak mój organizm zareagował na ciążę, poród i karmienie. Zobaczymy, jak to będzie - dodaje.

Julia Michalska-Płotkowiak trenuje na co dzień w Anglii, gdzie przeprowadziła się ponad rok temu. Korzysta jednak z planów treningowych wysłanych z Poznania przez trenera Marcina Witkowskiego. - Mam nadzieję, że Julia wygra i nie będzie tematu odchodzenia. A jeśli coś pójdzie nie tak, porozmawiam z nią - obiecuje szkoleniowiec.