Nafta Piła sezon rozpoczęła od porażki

Gładkim 0:3 zakończył się pierwszy mecz nowego sezonu Orlen Ligi z udziałem siatkarek Nafty Piła. Pilanki uległy wyżej notowanej ekipie z Dąbrowy Górniczej.
Wicemistrzynie Polski z zeszłego roku i czwarta drużyna ostatniego sezonu kobiecych rozgrywek zaczęły bardzo mocno. Prowadziły bardzo wysoko i dopiero ataki Karoliny Nadziałek pozwoliły zmniejszyć prowadzenie MKS do 13:16. To był moment, w którym pilanki złapały kontakt z rywalkami. Wtedy jednak Özge Cemberci, siostra bliźniaczka znakomitej tureckiej siatkarki Gözde Sonsirmy, rozstrzygnęła sprawę. Aż trudno uwierzyć, ale od 13:16 siatkarki z Piły nie zdobyły w tym secie już ani jednego punktu!

W drugim secie po ataku Natalii Krawulskiej mieliśmy 4:3 dla Nafty, ale szybko zrobiło się z tego 4:7. Kanadyjka Carolina Jarmoc zdołała jeszcze dwoma atakami zmniejszyć przewagę dąbrowianek, a Karolina Nadziałek wyrównała na 8:8. Ostatnim momentem, w którym pilskie siatkarki prowadziły, był stan 13:12. W trzeciej partii zwycięstwo dąbrowianek było bezdyskusyjne, choć Nafta dochodziła je momentami na dwa punkty.

Najmocniej w zespole z Dąbrowy Górniczej punktowała Katarzyna Konieczna, jeszcze kilka lat temu siatkarka Nafty Piła, a także Amerykanka Gina Mancuso. W Nafcie zdecydowanie najskuteczniejsza była Magdalena Wawrzyniak.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Nafta Piła 3:0

Sety: 25:13, 25:16, 25:18 DĄBROWA: Cemberci, Konieczna, Dziękiewicz, Mancuso, Zakreuskaja, Sobolska oraz Strasz (libero), Kaliszuk

NAFTA: Wawrzyniak, Wilczyńska, Krawulska, Nadziałek, Skorupka, Stencel oraz Pauliukouskaja (libero), Raczyńska, Milović, Jarmoc

Inne wyniki: Developres Rzeszów - Chemik Police 1:3, Impel Wrocław - Pałac Bydgoszcz 3:1, KSZO Ostrowiec - Atom Trefl Sopot 0:3. W listopadzie zagrają: MKS Muszyna - Budowlani Łódź oraz BKS Bielsko-Biała - Legionovia Legionowo (mecze przełożone z powodu mistrzostw świata kobiet)