Start pierwszej ligi koszykarek. Poznań City Center AZS wygrał z Ostrovią

Pierwszoligowe koszykarki Poznań City Center AZS wygrały pierwszy mecz nowego sezonu pierwszej ligi z Ostrovią Ostrów Wlkp. 66:62.
Mecz od pierwszych minut nie układał się po myśli akademiczek. W pierwszej kwarcie poznanianki przegrywały 9:13 i dopiero kilka ostrych słów trenera Ryszarda Barańskiego spowodowało, że jego podopieczne zaczęły grać agresywniej i szybciej. Po przerwie akademiczki zagrały "przyzwoicie" - jak to ocenił trener Barański, i wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddały do końca meczu. - Nie do końca jestem zadowolony z gry moich podopiecznych - stwierdził po meczu trener akademiczek. - Gdyby zagrały spokojnie, bez nerwów od początku meczu, to nie doprowadziłyby do takich nerwowych sytuacji, jakie miały miejsce. Na szczęście uspokoiły nerwy, wykorzystały swoje atuty - dynamiczną grę w ataku i agresywną obronę, wygrywając ostatecznie mecz.

Ostrovia Ostrów Wlkp.: Poznań City Center AZS 62:66

Kwarty: 13:9, 17:18, 16:23, 16:16)

Poznań City Center AZS: Kinga Woźniak 20, Magdalena Wojdalska 14, Elżbieta Giedrojć 12, Daria Marciniak 12, Karolina Budeń 3, Patrycja Szelągowska 3,Kinga Banach 2.

Najwięcej punktów TS Ostrovia Ostrów Wlkp.: Magdalena Parysek 20, Karolina Kaczmarek 10.

Następne spotkanie akademiczki zagrają przed własnymi kibicami w sobotę 11 października z Koroną Kraków.