Wielka sensacja w Ostrowie Wlkp.! Trzecioligowa Ostrovia wyeliminowała Ruch Chorzów

Ten dzień przejdzie do historii Ostrowa Wlkp. - miejscowa Ostrovia pokonała 2:1 uczestnika europejskich pucharów, Ruch Chorzów i wyeliminowała go z Pucharu Polski. I to mimo tego, że przegrywała już po kwadransie!
Wydawało się, że Ruch Chorzów nie będzie miał kłopotów z przeciwnikiem z trzeciej ligi, gdy po kwadransie i golu Filipa Starzyńskiego prowadził 1:0. Ostrovia dokonała jednak niemożliwego. Najpierw wyrównała po bramce Marka Szymanowskiego w 37. minucie, wreszcie w końcówce spotkania wykorzystała rzut karny po zagraniu ręką chorzowskiego obrońcy. Błażej Cyfert pewnie wykorzystał wielką szansę dla Ostrovii. Ta objęła prowadzenie, którego nie oddała do końca spotkania. Jakby tego było mało, w doliczonym czasie Grzegorz Kuświk z Ruchu za swój kolejny faul dostał drugą żółtą kartkę i chorzowianie kończyli ten mecz w dziesiątkę.

Trener ostrowian Piotr Konstanciak przed meczem mówił o tym, że dla jego piłkarzy to spotkanie życia i że zrobią oni wszystko, by wyeliminować Ruch. Zapowiadał wielką niespodziankę i do niej doszło. Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. to bowiem jedna z najniżej notowanych drużyn, jakie grają w Pucharze Polski.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - Ruch Chorzów 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Starzyński (15.), 1:1 Szymanowski (37.), 2:1 Cyfert (81.)

OSTROVIA: Szymański - Krawczyk, Reyer, Czech, Błaszczyk, Szymanowski (88.Janoś), Cyfert, Rusek, Giecz (87. Perz), Kaczmarek, Kempiński.

RUCH: Kamiński - Kuś, Malinowski, Stawarczyk, Dziwniel (85. Szewczyk), Kowalski (66. Tanczyk), Babiarz (46. Visnjakovs), Starzyński, Surma, Zieńczuk, Kuświk ŻCz