Wiemy, jak będzie wyglądał medal tegorocznego Poznań Maratonu

Liczba 15 i daty wszystkich dotychczasowych maratonów w Poznaniu - tak wyglądać ma awers medalu, który otrzyma uczestnik tegorocznego maratonu w Poznaniu. Odbędzie się on 12 października
Chcemy, aby był on podsumowaniem wszystkich dotychczasowych edycji, których niezłomnymi bohaterami byli maratończycy, wzbogacający historię Poznania o tysiące doniosłych chwil. Tysiące biegaczy to tysiące motywów, inspiracji i celów, a wszystkie łączy jedna wspólna droga - maraton - czytamy w komunikacie organizatorów.

Poza medalem przewidziane są także nagrody. Główną funduje PKO Bank Polski. Zwycięzca maratonu otrzyma 20 tysięcy złotych, drugi na mecie - 12 tysięcy złotych, a trzeci zawodnik - 8 tysięcy. Wszyscy, którzy ukończą maraton i odpowiedzą prawidłowo na pytanie konkursowe, wezmą udział w losowaniu samochodu Volvo V40 Cross Country. Osoby, które najbardziej wyróżnią się na mecie czy to strojem, czy swoją postawą lub po prostu urokiem osobistym otrzymają obuwie sportowe firmy Asics. Buty otrzymają przynajmniej dwie osoby dobiegające na metę po każdym kwadransie biegu (od 2,15 godziny do 6 godzin).

Jubileuszowy maraton warto także ukończyć jako... 2014. Poznański Sheraton dla takiego biegacza weekendowy pobytu dla 2 osób w Sheraton Stockholm Hotel.

Zapisy na maraton trwają na stronie www.marathon.poznan.pl do 2 października. Do 17 września opłata startowa wynosi 150 zł.