Sensacja na Talex Open. Młody Polak wyeliminował zawodnika z numerem 1 w turnieju

Sensacyjnie zakończył się mecz Huberta Hurkacza z Peterem Torebko w drugiej rundzie Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie Talex Open. 17-letni Polak pokonał w trzech setach Niemca rozstawionego z numerem 1.
Dla gracza rodem z Wrocławia to drugi zawodowy turniej, ale pierwszy, w którym zdobył punkty ATP. Za kilka dni utalentowany tenisista wyrusza na juniorski US Open.

W ćwierćfinale poznańskiego turnieju zmierzy się z Błażejem Koniuszem. A ten rywalizował w środę z Romanem Jebavym. Polak i Czech doskonale znają się z czasów, gdy byli juniorami. W kategorii seniorów ostatni raz spotkali się trzy lata temu. Wtedy lepszy był Koniusz. Dzisiejszy mecz zaczął się od przełamania Czecha. Kolejne cztery gemy padły łupem jego rywala.

- Od tego momentu zmieniłem taktykę i zacząłem grać agresywniej, bardziej ryzykując. To przyniosło efekt - mówił po meczu Błażej Koniusz, który w najbliższych tygodniach zamierza wziąć udział w dwóch futuresach. - Zagram w Bytomiu i Piekarach Śląskich. Potem chciałbym wystąpić w turnieju wyższej rangi - challengerze w Szczecinie.

Wyniki meczów drugiej rundy: Błażej Koniusz (Polska) - Roman Jebavy (Czechy) 6:4, 6:3; Piotr Gadomski (Polska) - Daniel Windahl (Szwecja) 6:3, 6:0; Piotr Łomacki (Polska) - Maciej Rajski (Polska) 6:4, 6:3; Hubert Hurkacz (Polska) - Peter Torebko (Niemcy) 2:6, 6:2, 6:3.

Więcej o: