Kacper Majchrzak dumnie na Facebooku: Jestem w półfinale na setkę!!

Pływak poznańskiej Warty Poznań Kacper Majchrzak zakwalifikował się do półfinału wyścigu na 100 metrów kraulem podczas Mistrzostw Europy w Berlinie. Swój sukces radośnie obwieścił na Facebooku, namawiając do trzymania kciuków w półfinałowej walce
- Jestem w półfinale na "setkę"!!! Misja nr 1 wykonana. Kolejne zadanie dużo trudniejsze, ale bez walki się nie poddam! - napisał Kacper Majchrzak na swoim profilu na Facebooku. Namawia, by oglądać półfinał (transmisja w Eurosport) i trzymać za niego kciuki podczas finału królewskiego dystansu pływackiego - godz. 18.23, seria druga, to pierwszy. Wrzucił także wideo:

W biegu kwalifikacyjnym poznaniak uzyskał czas 49,58 s. Był to osiemnasty czas, ale regulamin mówi, że w półfinale nie może znaleźć się więcej niż dwóch zawodników z jednego kraju. A lepszy rezultat od niego osiągnęło po czterech Rosjan i Włochów oraz trzech Francuzów.

W tej samej konkurencji odpadli Sebastian Szczepański (Korner Zielona Góra) - 30. miejsce (50,12), Paweł Werner (Juvenia Wrocław) - 48. (50,75) i Dawid Zieliński (MKP Szczecin) - 50. (50,86). Na 100 m stylem motylkowym 27. była Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław), która osiągnęła czas 1.02,95. Rozczarowania nie krył Filip Zaborowski (MKP Szczecin), który nie zdołał awansować do finału 800 m kraulem. Z wynikiem 7.58,99 zajął 14. miejsce.