Sport.pl

NANKIN 2014. Patrycja Adamkiewicz odpadła z igrzysk olimpijskich

Patrycja Adamkiewicz z Białych Tygrysów Jarocin nie sprostała Belgijce Indrze Craen i odpadła z rywalizacji w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Nankinie
Polka startowała w kategorii do 49 kg. Losowanie miała fatalne, bo Belgijka Indra Craen to czołowa zawodniczka świata. Patrycja Adamkiewicz prowadziła z nią po pierwszej rundzie, kolejną przegrała jednak 2:6 i trzecią wreszcie 6:8. Łącznie zatem przegrała tę walkę 9:14. Kontrowersyjna była zwłaszcza akcja belgijskiej taekwondzistki w drugiej rundzie, gdy przyznano jej punkty dopiero po analizie wideo, o którą wniósł trener Indry Craen. Sędziowie wcześniej ich nie zaliczyli.

Patrycja Adamkiewicz odpadła z rywalizacji. Była jedyną reprezentantką Polski w kobiecym taekwondo olimpijskim podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nankinie.

Więcej o:
Komentarze (1)
NANKIN 2014. Patrycja Adamkiewicz odpadła z igrzysk olimpijskich
Zaloguj się
  • zamorano102

    Oceniono 1 raz 1

    To co macie na zdjęciach do tego artykułu to nie jest taekwondo olimpijskie (WTF), tylko inny styl / system rywalizacji sportowej taekwon do ITF (generała Choia, czasem błędnie nazywane północnokoreańskim lub równie błędnie jedynym prawdziwym ;-)).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX