Łukasz Nowak nie ukończył chodu na 50 km w Zurychu. Zszedł z trasy

Po przejściu przeszło 30 km trasy chodu na Mistrzostwach Europy w Zurychu poznański chodziarz Łukasz Nowak zszedł z trasy. Był wtedy ósmy w stawce. Konkurencji nie ukończył też reprezentujący Gruzję kaliszanin Maciej Rosiewicz
Jako pierwszy z grona trzech polskich chodziarzy odpadł Grzegorz Sudoł z Krakowa. Pozostali dwaj - Łukasz Nowak z Poznania i Rafał Augustyn z Mielca - szli długo razem. Byli w trzeciej grupce, na jakie rozerwała się stawka. Poznański lekkoatleta utrzymywał się na ósmej pozycji, tracił do prowadzących Rosjanina Michaiła Ryżowa i Francuza Yohanna Diniza nieco ponad cztery minuty. Miał dwa ostrzeżenia. Wtedy zszedł z trasy.

Był to drugi start Łukasza Nowaka na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy. W 2010 roku w Barcelonie był ósmy. Takie też miejsca zajął podczas igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku oraz mistrzostw świata w Moskwie w 2013 roku.

Wcześniej konkurencji nie ukończył pochodzący z Kalisza chodziarz Maciej Rosiewicz, który reprezentuje barwy Gruzji. Został zdyskwalifikowany za podbieganie.