Poznaniak Łukasz Nowak pójdzie po medal Mistrzostw Europy w Zurychu?

Łukasz Nowak z AZS Poznań wystartuje na Mistrzostwach Europy w Zurychu w chodzie na długim dystansie 50 km. Start o godz. 9.15, a poznaniak ma jeden z lepszych rekordów życiowych.
Poznaniak Łukasz Nowak nie może pochwalić się żadnym tegorocznym wynikiem na listach światowych, gdyż nie startował na 50 km. Na ostatnich mistrzostwach Polski wygrał dystans 20 km. - To świadczy o moim dobrym przygotowaniu pod pięćdziesiątkę - uważa i jest optymistą przed startem w Zurychu. Twierdzi, że ponieważ jest wysokim zawodnikiem, musi zwracać uwagę na pokonywanie zakrętów, zwłaszcza w większej grupie.Rekord życiowy Łukasza Nowaka to 3:42.47, lepszy wśród Polaków ma jedynie wicemistrz Europy Grzegorz Sudoł. Trzecim polskim chodziarzem, jaki wystartuje w Zurychu, jest Rafał Augustyn.

Faworytami konkurencji będą Rosjanie oraz Francuz Yohann Diniz, który broni złota z mistrzostw w 2010 roku w Barcelonie (w 2012 roku w Helsinkach chodu nie rozgrywano z uwagi na igrzyska olimpijskie w Londynie). Na dystansie 20 km siłę pokazali chodziarze hiszpańscy, więc na nich też trzeba będzie uważać. Najlepszy rekord życiowy, lepszy o 5 minut od poznaniaka, ma Irlandczyk Robert Heffernan.

Najlepszy tegoroczny wynik na świecie ma Rosjanin Michaił Ryżow - 3:39.05 podczas majowego chodu w Taicang w Chinach.