Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. gra dalej w Pucharze Polski. Trafi na Lecha Poznań?

Piłkarze Ostrovii 1909 Ostrów Wlkp. po dramatycznym meczu wyeliminowali wyżej notowaną Puszczę Niepołomice i wezmą udział w czwartkowym losowaniu tych rozgrywek z udziałem ekip ekstraklasy. To może być wielka przygoda ostrowian. Odpadł za to Sokół Kleczew
Dwie czerwone kartki, niewykorzystany rzut karny, gol wyrównujący w doliczonym czasie meczu i wreszcie rozstrzygnięcie w dogrywce - kibice w Ostrowie Wlkp. obejrzeli horror, który zakończył się awansem gospodarzy. Wezmą oni zatem udział w czwartkowym losowaniu (godz. 11.30) i mogą trafić np. na jakąś ekipę z ekstraklasy, chociażby Lecha Poznań czy Legię Warszawa. To byłoby wielkie wydarzenie dla Ostrowa Wlkp.

Ostrovia przegrywała już po pięciu minutach. Wyrównującego gola zdobył Tomasz Kempiński w doliczonym czasie gry, a nim sędzia odgwizdał dogrywkę, Ostrovia miała jeszcze rzut karny. Nie wykorzystał go Michał Giecz. Doszło zatem do dogrywki, którą wygrała Ostrovia.

W regulaminowym czasie gry (79. minuta) czerwoną kartkę zobaczył Longinus Uwakwe z Puszczy Niepołomice, a w dogrywce - Damian Michalski z Ostrovii, co jeszcze dodało meczowi dramaturgii.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - Puszcza Niepołomice 2:1 (1:1, 0:1)

Bramki: 0:1 Kiełtyka (5.), 1:1 Kempinski (90.), 2:1 Kaczmarek (113.)

OSTROVIA: Peksa - Krawczyk, Reyer, Czech, Błaszczyk - Szymanowski (74. Cyfert), Rusek (99. Janoś), Kaczmarek (116. Sipurzyński), Giecz, Kempiński - Michalski

Drugi wielkopolski przedstawiciel na tym etapie rozgrywek, Sokół Kleczew wyraźnie przegrał z Miedzią Legnica i przygoda kleczewian z Pucharem Polski zakończyła się.

Sokół Kleczew - Miedź Legnica 1:4 (0:3)

Bramki: 0:1 Garuch (16.), 0:2 Szczepaniak (25.), 0:3 Midzierski (26.), 1:3 Midzierski (60. samobójcza), 1:4 Szymański (75.)

SOKÓŁ: Pawłowski - Śmiałek, Pingot, Jędras, Krzyżanowski - Bajerski (75. Maślak), Kowalczuk, Modelski, Dębowski (78. Antas), Sobieraj (64. Goiński) - Cichos

Inne wyniki: Gryf Wejherowo - Arka Gdynia 1:0, Stal Rzeszów - Górnik Łęczna 2:1, GKS Katowice - Chrobry Głogów 1:2, Flota Świnoujście - Wigry Suwałki 2:0, Polonia Bytom - Wisła Płock 1:3, Okocimski Brzesko - Stomil Olsztyn 2:1, Radomiak Radom - Dolcan Ząbki 1:2 (1:1), Błękitni Stargard Szczeciński - Chojniczanka Chojnice 1:0, Sandecja Nowy Sącz - GKS Bełchatów 0:1, Limanovia Limanowa - Wisła Puławy 0:3. wo