Była chorążym Liechtensteinu na igrzyskach. Wygra turniej w Sobocie?

Stephanie Vogt z Liechtensteinu jest największą rewelacją turnieju tenisowego Powiat Poznański Open na kortach w Sobocie. Chorąża tego małego państwa podczas igrzysk w Londynie awansowała do półfinału wraz z Sesil Karatanczewą z Kazachstanu, Renatą Voracovą z Czech i Kristiną Kucovą z Serbii.
Jako pierwsza swój ćwierćfinałowy pojedynek wygrała tenisistka z Liechtensteinu Stephanie Vogt. Pogromczyni turniejowej jedynki, w 80 minut pokonała Włoszkę Giulię Gatto-Monticone 6:3 i 6:4. Wyrastająca na faworytkę kibiców do zwycięstwa w całej imprezie zawodniczka z niewielkiego księstwa, która była chorążym ekipy Liechtensteinu na ceremonii otwarcia igrzysk w Londynie w 2012 r., tak mówiła po piątkowym awansie: - Dzisiaj warunki na korcie - mimo wcześniejszych opadów deszczu - były lepsze, niż w poprzednich dniach, gdy panowały upały. Pewniej utrzymywałam się na nogach. Kiedy kort jest bardzo suchy, łatwiej się poślizgnąć i upaść.

Półfinałową rywalką Vogt będzie Sesil Karatanczewa. Tenisistka z Kazachstanu po trzysetowym pojedynku pokonała Andreę Mitu z Rumunii 6:3, 2:6, 6:1.

Jako trzecia do półfinału awansowała doświadczona Renata Voracova. 31-letnia Czeszka wyeliminowała o 10 lat młodszą Ukrainkę, rozstawioną z nr 5, Martynę Zanevską 6:2, 6:3.

W ostatnim ćwierćfinale Kristina Kucova (Słowacja) wygrała z Larą Michel (Szwajcaria) 6:3, 7:6 (7-4).

Plan gier na sobotę:

godz. 11 finał gry podwójnej Wasiliewa/Zanewska - Krejcikova/Krunić

godz. 13 półfinał gry pojedynczej Stephanie Vogt - Sesil Karatanczewa

po nim półfinał gry pojedynczej Renata Voracova -Kristina Kucova