Andrzej Kapaś także odpadł z Poznań Open. Turniej już bez Polaków

Porażka 4:6, 2:6 z Portugalczykiem Rui Machado wyeliminowała z turnieju Poznań Open polskiego tenisistę Andrzeja Kapasia. To oznacza, że turniej główny singla toczy się odtąd już bez Polaków.
Andrzej Kapaś był ostatnią nadzieją po tym, jak wcześniej z turnieju odpadli Grzegorz Panfil i Kamil Majchrzak. Grzegorz Panfil przegrał wyraźnie z rozstawionym z nr 3 Belgiem Davidem Goffinem, natomiast Kamil Majchrzak przez dwa sety prowadził wyrównaną walkę z Czechem Adamem Pavlaskiem, by ulec w trzeciej partii.

Andrzej Kapaś w pierwszej rundzie wyeliminował rozstawionego z nr 6 Niemca Andreasa Becka, więc rozbudził nadzieje polskiej widowni na sukces rodaka w Poznań Open. Nic z tego. W pojedynku z dobrze znanym w Poznaniu portugalskim tenisistą Rui Machado (zwycięzca edycji 2011 roku po wygranej w finale z Jerzym Janowiczem) nie miał szans. Przegrał 4:6, 2:6. W turnieju singla nie ma już zatem Polaków.

>b>Inne wyniki czwartkowych gier: Blaz Rola (Słowenia) - Andriej Smirnow (Ukraina) 6:3, 6:2, Joao Souza (Brazylia) - Inigo Cervantes (Hiszpania) 7:6, 6:3, Adrian Ungur (Rumunia) - Miljan Zekić (Serbia) 6:2, 7;6