Sport.pl

Kamil Majchrzak w drugiej rudzie Poznań Open!

18-letni Polak Kamil Majchrzak sprawił wielką niespodziankę w rozgrywanym na kortach na Golęcinie turnieju Poznań Open. W pierwszej rundzie pokonał rozstawionego z numerem Pierre-Huguesa Herberta 7:6, 7:5.
Majchrzak to gracz sklasyfikowany na 710. miejscu w rankingu ATP, rozpoczynający dopiero występy wśród seniorów. We wtorek był pierwszym Polakiem, który wyszedł na kort w meczu pierwszej rundy poznańskiego challengera. Jego zacięty mecz ze sklasyfikowanym na 136. miejscu w światowym rankingu Francuzem zakończył się niespodziewanym triumfem Polaka.

Z turniejem pożegnał się już 17-letni Chorwat Borna Corić. Sensacyjny pogromca Jerzego Janowicza w meczu Pucharu Davisa przegrał we wtorek z Czechem Adamem Pavlaskiem 6:4, 3:6, 1:6.

Kamil Majchrzak to drugi Polak w drugiej rundzie Poznań Open. W poniedziałek swojego pierwszego rywala pokonał Grzegorz Panfil.

Więcej o:
Komentarze (1)
Kamil Majchrzak w drugiej rudzie Poznań Open!
Zaloguj się
 • staq

  Oceniono 3 razy 1

  "...pokonał rozstawionego z numerem Pierre-Huguesa Herberta"

  Albo "rozstawionego" albo "rozstawionego z numerem 7". Tak trzeba by napisać.
  Jednak to bardzo mało. Można by (jeśli dziennikarz nie byłby leniwy) doszukać się i dopisać info, że Herbert pokonał w czerwcu Janowicza... ale na trawie. (w Halle).
  Na mączce w tym roku Herbert na 10 meczów wygrał tylko dwa.
  Kamil nie zagrał najlepiej, popełniał juniorskie błędy ale w sumie zagrał lepiej niż rywal i ważne że wygrał . Teraz zagra z rywalem starszym tylko o rok (19-letnim) ale trudniejszym . Czech Pavlasek będzie wybitnym tenisistą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX