Zwycięzca juniorskiego Wimledonu zagra w kwalifikacjach Poznań Open

Włoch Gianluigi Quinzi, zwycięzca wielkoszlemowego Wimbledonu w grze pojedynczej chłopców w 2013 roku, przyjechał w piątek do Poznania. Były lider światowego rankingu juniorów weźmie udział w eliminacjach do turnieju głównego Poznań Open 2014.
Gianluigi Quinzi ma 18 lat, jest sklasyfikowany na 301. miejscu w światowym rankingu ATP. Zasłynął z wypowiedzi dla portalu Mediaset, w której nie pozostawił suchej nitki na największych gwiazdach światowego tenisa, sugerując, że mogą korzystać z niedozwolonego wspomagania. W rozmowie z włoskimi mediami młody Włoch wyraził wątpliwości co do "czystości" największych gwiazd z Novakiem Djokoviciem, Rogerem Federerem i Rafaelem Nadalem na czele.

W 2009 roku Gianluigi Quinzi wygrał w Opalenicy turniej do lat 14. - Nie stracił wtedy nawet seta - wspomina Michał Komorowski, dyrektor turnieju Tennis Europe w Opalenicy. - Grał wspaniale, oglądaliśmy go całymi dniami. Przyjechał z mamą i trenerką - dodaje.

Quinzi jest zbyt nisko sklasyfikowanym tenisistą, by zagrać od razu w turnieju głównym. Wystąpi zatem w weekendowych kwalifikacjach. Start w nich traktuje bardzo poważnie - w Poznaniu pojawił się w piątek i poprosił o możliwość trenowania na kortach Olimpii.