Nafta Piła uzupełnia skład. Dwie młode siatkarki w pierwszym zespole

Anna Stencel i Klaudia Konieczna dołączyły do zespołu Nafty Piła i wraz z nim będą się przygotowywały do nowego sezonu w ekstraklasie. Obie są zawodniczkami zespołów młodzieżowych pilskiego klubu.
Do tej pory Nafta Piła pozyskała: Katarzynę Nadziałek z Karpat Krosno, Justynę Raczyńską z Chemika Police, Marzenę Wilczyńską ze szwedzkiego zespołu Engelholms Volley oraz zawodniczki zagraniczne - Niemkę Veronik Skorupkę z VC Wiesbaden, Białorusinkę Olhę Pauliukuskaję oraz Czarnogórzankę Mariję Milović. Niewykluczone, że do Piły trafi także z Legionovii reprezentantka Francji polskiego pochodzenia Anna Rybaczewski, córka Mirosława Rybaczewskiego, mistrza olimpijskiego z Montrealu z 1976 roku i członka złotej drużyny Huberta Wagnera.

Na razie Nafta Piła wzmocniła szeregi dwoma zdolnymi juniorkami. Anna Stencel i Klaudia Konieczna zostały włączone do kadry pierwszego zespołu i przygotowują się z trenerem Dominikiem Kwapisiewiczem do rozgrywek ekstraklasy. Pilski szkoleniowiec twierdzi, że dziewczyny te mają bardzo dobre warunki fizyczne do gry w siatkówkę, ale czeka je jeszcze dużo pracy. Potrafi je jednak przygotować do gry na tym poziomie.