Przemysław Pawlicki z Unii Leszno bliżej awansu do Grand Prix

Dwaj żużlowcy Unii Leszno - Kenneth Bjerre i Przemysław Pawlicki - wywalczyli awans do Grand Prix Challenge, czyli ostatniej fazy eliminacji do przyszłorocznego cyklu Grand Prix.
W sobotę na torach w Częstochowie i Gorican rozegrano dwa półfinały Grand Prix Challenge. W Częstochowie Bjerre, Pawlicki, Patryk Dudek i Cameron Woodward wywalczyli po 11 punktów i o zwycięstwie w zawodach decydował bieg dodatkowy wygrany przez Bjerre. Nie miał on większego znaczenia dla losów awansu - ten wywalczyło siedmiu najlepszych żużlowców. Miejsca w finale GPC nie wywalczył inny zawodnik Unii, Piotr Pawlicki, który w Częstochowie był dopiero 14.

W Gorican ścigał się kolejny zawodnik Unii, Duńczyk Mikkel Michelsen. Także on nie zdołał awansować - w zawodach zajął 11. miejsce. Triumfował Hans Andersen, wyprzedził Linusa Sundstroema i Janusza Kołodzieja. Finał Grand Prix Challenge odbędzie się 20 września we włoskim Lonigo.