Paweł Fajdek na najniższym stopniu podium, Żaneta Glanc i Anna Jagaciak poza nim

Nie najlepiej spisali się na drużynowych mistrzostwach Europy w Brunszwiku wielkopolscy lekkoatleci. Trenujący w Poznaniu młociarz Paweł Fajdek był trzeci, co jest poniżej jego możliwości. Żaneta Glanc i Anna Jagaciak zdobyły dla Polski po 9 pkt za czwarte miejsca.
Paweł Fajdek posłał młot na odległość 75,26 m (ponad 4 m od swego najlepszego osiągnięcia w tym sezonie) i przegrał z Rosjaninem Siergiejem Litwinowem - 76,34 m oraz Francuzem Quentinem Bigotem - 76,15 m. Pokonał za to mocnego Niemca Markusa Essera. Najlepszy na świecie Krisztian Pars nie startował, gdyż Węgry nie rywalizują w najwyższej lidze drużynowych mistrzostw Europy.

Żaneta Glanc w rzucie dyskiem osiągnęła 60,18 m i zajęła czwarte miejsce. Wygrała Francuzka Melina Robert-Michon z wynikiem 65,51 m przed Niemką Shanice Craft - 65,07 m oraz Rosjanką Jekateriną Strokową - 63,97 m.

Anna Jagaciak skoczyła w trójskoku 13,95 m, czyli 30 cm od swego rekordu życiowego. Dało jej to również czwartą pozycję. Rosjanka Jekaterina Koniewa wygrała skokiem na 14,55 m. Wyprzedziła znakomitą Ukrainkę Olge Saładuchę - 14,33 m oraz Niemkę Jenny Elbe - 14,01 m.