Nikt z Wielkopolski nie zagra w II lidze. Sokół Kleczew rozbity w barażu

Mimo zwycięstwa 1:0 na wyjeździe, piłkarze Sokoła Kleczew nie zdołali obronić zaliczki w barażu o drugą ligę. Przegrali u siebie 1:3 z Nadwiślanem Góra i odpadli z rywalizacji.
Przed spotkaniem gracze Sokoła Kleczew dowiedzieli się, że i tak nie mają szans na grę w drugiej lidze, gdyż odmówiono im licencji. Przysługiwało im jeszcze odwołanie, ale po tym wyniku jest ono zbędne. Triumfator rozgrywek trzeciej ligi w Wielkopolsce przegrał wyraźnie z Nadwiślanem Góra.

Kleczewianie prowadzili po golu Arkadiusza Bajerskiego, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Dawid Tomanek. Po przerwie gole wbili Dariusz Rucki i Tomasz Matysek.

W nowym sezonie Lech Poznań zagra w ekstraklasie, a kolejną wielkopolską drużyną zobaczymy dopiero w trzeciej lidze.