Sport.pl

Paweł Fajdek trzeci, a Joanna Fiodorow piąta podczas mityngu w Ostrawie

Niemka Betty Heidler wygrała konkurs rzutu młotem podczas mityngu Zlota Tetra w Ostrawie w Czechach. Jej wynik 78,00 m stawia ja na pierwszym miejscu na listach światowych. Poznanianka Joanna Fiodorow zajęła piąte miejsce. Wśród mężczyzn trenujący w Poznaniu Paweł Fajdek był trzeci.
Niemka Betty Heidler wygrała, wychodząc wynikiem 78,00 na czoło list światowych. Pokonała Anitę Włodarczyk, która uzyskała 76,41 m. Trzecie miejsce zajęła Niemka Kathrin Klaas 74,61 m, czwarte - Słowaczka Martina Hrašnova 74,39 m. Joanna Fiodorow była piąta, w najlepszej próbie osiągnęła 71,80 m.

W konkursie mężczyzn Paweł Fajdek w pierwszej próbie posłał młot na odległość powyżej 80 m, ale nie utrzymał się w kole. Jego trzy kolejne rzuty również były niemierzone, korzystał jednak z sytuacji, że na starcie stanęło ośmiu zawodników i miał zapewnione prawo do sześciu prób. W piątej osiągnął 79,65 m, swój najlepszy wynik w sezonie, a w szóstej - znów posłał młot w siatkę. Triumfował mistrz olimpijski Węgier Krisztian Pars, wynikiem 81,57 m umocnił się na czele list światowych, ale w końcówce konkursu lekko kontuzjowany opuścił dwie próby.

Więcej o: