Sokół Kleczew bliski awansu do II ligi, ale może w niej nie zagrać

Po wyjazdowym zwycięstwie 1:0 nad Nadwiślanem Góra piłkarze Sokoła Kleczew mogą po środowym przybliżyć się do awansu do II ligi. Póki co jednak nie dostali licencji na grę na tym poziomie rozgrywek.
Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN ogłosiła we wtorek swoje decyzje w sprawie klubów, które w przyszłym sezonie mają szansę zagrać w I i II lidze. Do tej drugiej może w środę awansować Sokół Kleczew i zarazem stać się drugą - po Lechu Poznań - siłą piłkarską w Wielkopolsce. Klub z okolic Konina wygrał rywalizację w kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej grupie III ligi i zdobył prawo gry w barażu o miejsce w zreformowanej II lidze.

Pierwszym rywalem Sokoła Kleczew jest ekipa Nadwiślana Góra i przed zaplanowanym na środę rewanżem (godz. 17 w Kleczewie) w lepszej sytuacji jest zespół z Wielkopolski. Na Śląsku wygrał on pierwszy mecz 1:0. Co ciekawe, Nadwiślan we wtorek dostał licencję na grę w II lidze, ale swoje mecze musiałby rozgrywać w Jaworznie.

Zwycięzcę rywalizacji Sokoła z Nadwiślanem czeka jeszcze pojedynek z lepszym z pary Granat Skarżysko-Kamienna - Sokół Ostróda. Stawką meczu będzie miejsce w II lidze w przyszłym sezonie. W pierwszym spotkaniu Granat wygrał u siebie 2:0. Póki co, Granat, tak jak Sokół Kleczew, nie ma licencji, a Sokół Ostróda - ma. Klubom przysługuje prawo do odwołania się od decyzji komisji licencyjnej.