Sokół Kleczew drugą piłkarską siłą w Wielkopolsce po Lechu? Jest na dobrej drodze

Może się okazać, że drugą najwyżej notowaną drużyną piłkarską w regionie po Lechu Poznań będzie Sokół Kleczew. Zespół z Konińskiego walczy o drugą ligę i jest na dobrej drodze, by cel osiągnąć.
Jeszcze wiosną mieliśmy Lecha Poznań w ekstraklasie, nikogo w pierwszej lidze oraz Wartę Poznań, Ostrovię 1909 Ostrów Wlkp., Calisią Kalisz i Jarotę Jarocin w drugiej. Sokół Kleczew grał w trzeciej lidze i wygrał ją. Teraz walczy w barażu o awans szczebel wyżej. Jest na dobrej drodze, bowiem w pierwszym, wyjazdowym meczu z Nadwiślanem Góra wygrał 1:0 po golu Norberta Grzelaka w 41. minucie.

Tak się złożyło, że Ostrovia, Calisia i Jarota zostały zdegradowane z drugiej ligi, a Warta Poznań nie zagra w niej z powodu braku licencji (wyląduje być może w czwartej lidze). W tej sytuacji awans małego Sokoła Kleczew do drugiej ligi będzie oznaczał, że stanie się on drugą piłkarską siłą w Wielkopolsce.

Rewanż z Nadwiślanem Góra - 18 czerwca. Co ciekawe, Góra przed reformą administracyjną była częścią dawnego województwa leszczyńskiego i też należała do Wielkopolski. Teraz leży już na Dolnym Śląsku.

W innych meczach barażowych: Granat Skarżysko-Kamienna - Sokół Ostróda 2:0, Kotwica Kołobrzeg - Resovia Rzeszów 1:1, Ursus Warszawa - Ślęza Wrocław 1:0