Sokół Kleczew awansował do półfinału Pucharu Polski

Zwycięzcy trzeciej ligi piłkarskiej, ekipa Sokoła Kleczew awansowała do drugiej, półfinałowej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Wyeliminowała Unię Swarzędz.
Obydwie te drużyny to pogromcy rezerw Lecha Poznań - Sokół Kleczew zdystansował je wyraźnie w rozgrywkach ligowych, natomiast Unia Swarzędz pokonała go w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego.

Finały na szczeblu okręgu wielkopolskiego odbywają się w formie play-off. Ponieważ liczba drużyn jest nieparzysta, Polonia 1912 Leszno miała wolny los w pierwszej rundzie. W dwóch pozostałych spotkaniach Sokół Kleczew z okręgu konińskiego pokonał Unię Swarzędz z okręgu poznańskiego 3:1, natomiast w pojedynku mistrzów z Kaliskiego i Pilskiego ekipa Polonii Kępno wygrała z Iskrą Szydłowo 2:1. Co ciekawe, przegrywała od 10. minuty, by strzelić dwa gole w ostatnich dwóch minutach meczu, z czego jeden z rzutu karnego!

W półfinale to właśnie Polonia Kępno ma wolny los, a Sokół Kleczew zagra z Polonią 1912 Leszno. Ten mecz - 14 czerwca.