Polska drużyna pobiegnie w finale mistrzostw świata na 4x400 metrów. W kadrze Patrycja Wyciszkiewicz

Mistrzostwa świata sztafet to oryginalna, nowa impreza organizowana przez Międzynarodową Federację Lekkoatletyczną IAAF w Nassau na Bahamach. Zespoły rywalizują w biegach rozstawnych na różnych dystansach, od 4x100 metrów aż po 4x1500 metrów.
Polska ma już srebro na 4x800 metrów, gdzie nieznacznie przegrali z Kenią, a wyprzedzili USA. Kolejne medale mogą przynieść finały zaplanowane na niedzielę wieczór czasu miejscowego, czyli noc z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego.

Kobieca drużyna 4x400 metrów pobiegnie o godz. 0.25 czasu polskiego w finale, do którego awansowała z piątym czasem. W zespole jest Patrycja Wyciszkiewicz z Olimpii Poznań. Rywalkami Polek będą: Francja, Brazylia, Jamajka, USA, Nigeria, Włochy i Wielka Brytania.

Męska sztafeta 4x100 metrów, w której znajdowali się Jakub Adamski i Remigiusz Olszewski z OŚ AZS Poznań oraz Kamil Masztak z Grunwaldu Poznań, o godz. 23.40 pobiegną w biegu eliminacyjnym, w których ich rywalami będą sztafety Barbadosu, Wenezueli, Francji, Brazylii, Jamajki i Chin. W zespole Jamajki nie ma Usaina Bolta, ale jest chociażby Yohan Blake, który z Usainem Boltem już wygrywał.