Rugbiści Posnanii minimalnie gorsi od mistrzów Polski

Mimo prowadzenia do przerwy 14:7 nie udało się rugbistom Posnanii sprawić niespodzianki i pokonać wyżej notowany zespół Lechii Gdańsk. Goście wygrali w Poznaniu 19:17.
Wprawdzie obrońcy mistrzowskiego tytułu są obecnie tylko wiceliderem ekstraligi rugby, ale wciąż walczą o pierwsze miejsce przed fazą play-off i byli wyraźnymi faworytami pojedynku z Posnanią. Goście wystawili nieco słabszy skład wyjściowy i to się na nich zemściło. Okazało się bowiem, że musieli do końca walczyć o wygraną.

Poznaniacy prowadzili do przerwy 14:7, a potem wygrywali jeszcze 17:14. Ostatnie punkty zdobył jednak zespół z Trójmiasta. Posnanii na pocieszenie pozostał punkt za porażkę mniejszą różnicą niż siedem punktów.

Posnania Poznań - Lechia Gdańsk 17:19 (14:7)