Kolejny wielkopolski zespół zdegradowany - tym razem Calisia Kalisz

Calisia Kalisz dołączyła do Jaroty Jarocin i opuściła drugą ligę piłkarską. O utrzymanie się w niej walczy wciąż jeszcze Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp., ale i ona jest w trudnej sytuacji.
W piątej został zdegradowany Jarota Jarocin, a teraz dołączyła do niego Calisia Kalisz. Te dwa wielkopolskie zespoły nie mają już szans na utrzymanie się w drugiej lidze, z której spada aż 10 ostatnich ekip. Walczy jeszcze Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp., która przegrała 2:3 z Wartą Poznań. Ma 36 punktów i na cztery mecze do końca do bezpiecznej strefy traci sześć punktów.

Calisia Kalisz zremisowała na wyjeździe z Chrobrym Głogów 1:1. Gospodarze prowadzili po bramce Mateusza Janeczko w 6. minucie spotkania, ale po przerwie wyrównał Iwelin Kostow z Calisii. Wynik dobry zdegradował jednak kaliszan.

Warta Poznań po wygranej w Ostrowie Wlkp. jest czwarta w tabeli i do drugiego, premiowanego awansem miejsca (zajmuje je Chrobry Głogów) traci sześć punktów.

Wyniki drugiej ligi: Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - Warta Poznań 2:3, Chrobry Głogów - Calisia Kalisz 1:1, Polonia Bytom - Jarota Jarocin 2:1, Raków Częstochowa - Błękitni Stargard Szczeciński 1:1, UKP Zielona Góra - Górnik Wałbrzych 1:0, MKS Kluczbork - Zagłębie Sosnowiec 1:2, Gryf Wejherowo - Odra Opole 1:2, Rozwój Katowice - Ruch Zdzieszowice 2:1, KS Polkowice - Bytovia Bytów 0:3 wo