Dramatyczny mecz z Bytomiu. Jarota Jarocin spadł z II ligi

Polonia Bytom pokonała 2:1 Jarotę Jarocin w pierwszym meczu 30. kolejki grupy zachodniej II ligi. Ten wynik oznacza spadek wielkopolskiej drużyny.
Polonia prowadziła w tym spotkaniu już 2:0 w 52. minucie. Wtedy do siatki Jaroty trafił Miroslav Barcik. Pierwsza bramka padła natomiast w ostatniej minucie przed przerwą po strzale Marcina Lachowskiego.

Emocje na dobre zaczęły się w końcówce. W 83. minucie drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę dostał bramkarz bytomskiej drużyny Mateusz Mika. Do bramki wszedł Marcin Lachowski, bo trener gospodarzy wykorzystał już wszystkie zmiany. Napastnik Polonii przepuścił tylko jeden strzał (Roberta Menzela w 90. minucie), a śląski zespół kończył mecz w dziewiątkę po czerwonej kartce dla Adriana Laskowskiego, byłego piłkarza Warty Poznań.