Sport.pl

Po 14 latach Grunwald Poznań zdegradowany z pierwszej ligi

O czasach, gdy Grunwald Poznań grał w ekstraklasie piłki ręcznej pamiętają już nieliczni. Teraz szczypiorniści z Poznania zostali zdegradowani aż na trzeci poziom rozgrywek. I to pomimo, że do barażu wystarczał im remis.
Wojskowi prowadzili z AZS Warszawa nawet pięcioma bramkami, a jednak przegrali to spotkanie. Brak punktu w starciu z warszawskim zespołem oznacza bezpośrednią degradację Grunwaldu do drugiej ligi, bez szans na baraże. Dla sekcji piłki ręcznej tego klubu to bardzo poważny cios.

Grunwald Poznań - AZS UW Warszawa 21:22 (12:9) Grunwald: Peda, Kulczyński - Staniek 5, Martyński 4, Guraj 4, Nieradko 4, Meissner 3, Przybylski 1, Koligat, Westwal, Wachowiak, Kurek, Walczak

Drugie miejsce w pierwszej lidze zajął ostatni wielkopolski zespół, jaki grał w ekstraklasie - Nielba Wągrowiec. Teraz czekają ją baraże - najpierw z wicemistrzem grupy wschodniej pierwszej ligi, zespołem KSSPR Końskie, a następnie z ekipą ekstraklasy. Bezpośredni awans do ekstraklasy wywalczyły Wybrzeże Gdańsk i Śląsk Wrocław.

W pierwszej lidze spokojnie utrzymały się Wolsztyniak Wolsztyn, Real Astromal Leszno i MKS Poznań w grupie zachodniej oraz MKS Kalisz i Ostrovia Ostrów Wlkp. w grupie wschodniej.

Więcej o: