Sport.pl

Paweł Fajdek i Joanna Fiodorow z rekordami mityngu w Kielcach. Świetna forma!

Reprezentująca AZS Poznań Joanna Fiodorow wśród kobiet oraz trenujący na stałe w Poznaniu zawodnik Agrosu Zamość Paweł Fajdek wygrali konkursy rzutu młotem mityngu w ramach Memoriału Zdzisława Furmanka w Kielcach. Obydwoje pobili rekordy zawodów.
Joanna Fiodorow to przypadek szczególnie ciekawy, gdyż wraca ona do formy po chorobie, która wyeliminowała ją z większości zeszłego sezonu. Poznaniance groziło nawet to, że już nigdy nie będzie uprawiała sportu. A jednak wróciła, i to w znakomitej dyspozycji. Wynikiem 70,97 m wygrała Memoriał Zdzisława Furmanka w Kielcach i pobiła rekord tych zawodów. Wyprzedziła kolejny rosnący talent polskiego młota - Katarzynę Furmanek z Kielc.

Paweł Fajdek rzucił 78,27 m i pobił tym rezultatem rekord memoriału oraz także wygrał te zawody. Konkurencję miał jednak słabą - drugi w konkursie był junior Wisły Puławy Grzegorz Aftyka z wynikiem poniżej 60 metrów.

Polski młociarz i mistrz świata posłał młot jeszcze dalej, ale ten spadł tuż poza strefą, więc rzutu nie można było zaliczyć oficjalnie. Zmierzono go jednak z ciekawości - okazało się, że Paweł Fajdek uzyskał 79,56 m, co byłoby najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie.

Więcej o: