Sport.pl

Unia Leszno osłabiona we Wrocławiu. Złamany obojczyk Duńczyka

Bez kontuzjowanego Kennetha Bjerre wystąpi Unia Leszno w niedzielnym meczu z Betardem Spartą Wrocław. W składzie ?Byków? zastąpi go Mikkel Michelsen.
Bjerre złamał obojczyk w środowym meczu w Anglii, w piątek w Danii przeszedł operację, po której rentgenowskie zdjęcie operowanego barku zamieścił na Twitterze. Na pewno nie będzie mógł jeździć w kilku najbliższych meczach Unii, której jest pewnym punktem.

Pewnym punktem nie jest za to jego rodak Mikkel Michelsen. Młody Duńczyk wygrał przed sezonem rywalizację o miejsce w składzie z Damianem Balińskim i pojechał w dwóch pierwszych meczach, ale spisał się w nich na tyle rozczarowująco, że trenerzy Unii w niedzielnym meczu z Betardem Spartą we Wrocławiu planowali zastąpić go Balińskim. Tymczasem kontuzja Bjerrego spowodowała, że pojadą zarówno Michelsen, jak i Baliński.

Kenneth Bjerre deklaruje, że chce wrócić do zdrowia na zaplanowany na 17 maja turniej Grand Prix w Tampere. Jeśli to mu się uda, Unia będzie musiała sobie bez niego radzić tylko w dwóch meczach: w niedzielę ze Spartą i tydzień później z Falubazem Zielona Góra.

Więcej o: