Wielkopolska organizuje mistrzostwa świata. W widowiskowym sporcie, jakim jest unihokej

Rakoniewice, Zbąszyń i Babimost są gospodarzami mistrzostw świata U-19 w unihokeju, czyli odmianie gry w halowego hokeja bardzo popularnej zwłaszcza w Skandynawii, Czechach, Japonii czy USA. Impreza rusza w środę.
W Polsce przyzwyczajeni jesteśmy bardziej do halowej odmiany hokeja na trawie, w której Polska jest liczącym się krajem na świecie. Mistrzostwa w tej widowiskowej grze były organizowane w Poznaniu i cieszyły się dużym zainteresowaniem widzów.

Unihokej to gra na innym boisku i o innych zasadach, będąca parkietową modyfikacją hokeja na lodzie, a nie na trawie. Jest równie szybka i widowiskowa, a Wielkopolska właśnie organizuje w niej mistrzostwa świata kobiet. To mistrzostwa do lat 19, które rozpoczynają się w środę i potrwają do końca tygodnia.

W turnieju udział weźmie 13 reprezentacji z całego świata, podzielonych na dwie dywizje. Zespoły grające w ramach Dywizji A zmagać się będą w dwóch grupach. Grupę A tworzą Finlandia, Czechy, Polska i Łotwa, a grupę B - Szwecja, Szwajcaria, Słowacja i Węgry. Wymienione zespoły powalczą o tytuł mistrza świata.

Polki w fazie grupowej zmierzą się kolejno z Czeszkami (środa, 30 kwietnia), Łotyszkami (czwartek, 1 maja) i Finkami (piątek, 2 maja). Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w hali w Zbąszyniu, zawsze o godzinie 19.

W Dywizji B zagra pięć zespołów: Niemcy, Norwegia, Austria, Kanada i Ukraina. Zwycięzca bezpośrednio awansuje do Dywizji A, kosztem ostatniego, zdegradowanego z niej zespołu.

Reprezentacja Polski przygotowywała się do tej imprezy od dwóch lat. Odbyła szereg zgrupowań zarówno w Polsce, jak i w Göteborgu w Szwecji.

Poprzednie mistrzostwa świata w Polsce odbyły się w 2008 roku. Wtedy Polska zajęła najwyższe w historii, czwarte miejsce.