Nafta Piła przeszkodą na drodze historycznego awansu. Zmierzy się z Karpatami Krosno

Siatkarki Karpat Krosno będą rywalkami Nafty Piła w walce o miejsce w Orlen Lidze, ekstraklasie siatkarek, która od nowego sezonu zostanie zamknięta. Dla pilanek rywalizacja ta będzie okazją do utrzymania swojej pozycji w rozgrywkach. Dla Karpat Krosno to mecze o historycznym znaczeniu.
Siatkówka w Krośnie istnieje bowiem od 1961 roku, ale dotąd ograniczała się głównie do sekcji męskiej. Siatkarki dopiero w 2008 roku awansowały do drugiej ligi. W tym sezonie w rozgrywkach pierwszej ligi zajęły trzecie miejsce, ale w play-off po dramatycznej rywalizacji poradziły sobie z wyżej notowanym Developres Rzeszów. W finale uległy KSZO Ostrowiec, który awansował do ekstraligi, ale Karpaty Krosno mają szansę na walkę o najwyższą klasę rozgrywkową w barażu z Naftą Piła.

Dla krośnianek będzie to historyczna rywalizacja. Faworytem będzie Nafta Piła - gdyby straciła ona miejsce w ekstralidze na rzecz beniaminka, byłaby to wielka sensacja. Krosno jednak żyje tą rywalizacją i jest tam ona bardzo ważna. Zespół Karpat prowadzi Dominik Stanisławczyk, a najstarsza z zawodniczek ma 25 lat.

Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw, a pierwsze dwa spotkania odbędą się w Pile 25 i 26 kwietnia.