Polscy olimpijczycy ścigali się na pływalni na Termach Maltańskich

Poznaniak Kacper Majcrzak był jednym z najlepszych zawodników zakończonych w Poznaniu Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu. Na starcie pojawiło się wielu uczestników igrzysk olimpijskich.
Na mistrzostwach po raz pierwszy obowiązywała formuła otwarta, bez systemu eliminacji regionalnych, co spowodowało, że w zawodach na Termach Maltańskich, największym krytym obiekcie pływackim w Polsce, udział wzięło 999 zawodniczek, zawodników i trenerów z 77 uczelni z całej Polski. Łącznie rozdano 312 medali!

Nie zawiedli faworyci: Aleksandra Urbańczyk oraz Tomasz Polewka, którzy wygrali klasyfikacje wielobojowe wg punktacji FINA. W Poznaniu pojawiło się także wielu znanych pływaków, olimpijczycy z Londynu czy uczestnicy Uniwersjady w Kazaniu: Anna Dowgiert, Alicja Tchórz, Kacper Majchrzak, Filip Wypych, Klaudia Naziębło, Oskar Krupecki czy Karol Zaczyński.

W klasyfikacji generalnej uczelni wśród kobiet wygrały studentki z AWF Katowice, pokonując AWF Poznań i AGH Kraków, a wśród mężczyzn zwyciężyła Akademia Wychowania Fizycznego z Katowic, nie zostawiając żadnych złudzeń AWF Biała Podlaska i Akademii Leona Koźmińskiego.

Najlepsi:

Kobiety, 100 m dowolny

1. Alicja Tchórz (UE Wrocław) - 54.89

Mężczyźni, 100 m dowolny

1. Kacper Majchrzak (WSPiA Poznań) - 48.36

Kobiety, 100 m klasyczny

1. Paulina Zachoszcz (USz Szczecin) - 1:10.32

Mężczyźni, 100 m klasyczny

1. Mikołaj Machnik (AWF Katowice) - 1:00.98

Kobiety, 50 m motylkowy

1. Anna Dowgiert (AWF Katowice) - 26.56

Mężczyźni, 50 m motylkowy

1. Oskar Krupecki (USz Szczecin) - 24.25

Kobiety, 100 m grzbietowy

1. Klaudia Naziębło (UE Wrocław) - 58.83

Mężczyźni, 100 m grzbietowy

1. Tomasz Polewka (AWF Katowice) - 52.02

Kobiety, 4 x 50 m dowolny

1. AWF Katowice - 1:53.99

Mężczyźni, 4 x 50m dowolny

1. ALK Warszawa - 1:32.51

Kobiety, 50m dowolny

1. Aleksandra Urbańczyk (PŁ Łódź) - 24.88

Mężczyźni, 50m dowolny

1. Kacper Majchrzak (WSPiA Poznań) - 22.46

Kobiety, 50m klasyczny

1. Paulina Zachoszcz (USz Szczecin) - 33.18

Mężczyźni, 50m klasyczny

1. Piotr Safrończyk (WSFiZ Białystok) - 28.28

Kobiety, 50m grzbietowy

1. Klaudia Naziębło (UE Wrocław) - 27.14

Mężczyźni, 50m grzbietowy

1. Tomasz Polewka (AWF Katowice) - 23.81

Kobiety, 100m zmienny

1. Aleksandra Urbańczyk (PŁ Łódź) - 1:00.15

Mężczyźni, 100m zmienny

1. Łukasz Chmiel (AWF Katowice) - 55.85

Kobiety, 4x50 zmienny

1. AGH Kraków - 1:59.66

Mężczyźni, 4x50 zmienny

1. AWF Katowice - 1:40.17