Tadeusz Michalik przegrał na mistrzostwach Europy. Pozostaje repasaż

Zapaśnik Sobieskiego Poznań Tadeusz Michalik, młodszy brat utytułowanej Moniki Michalik, przegrał pierwszą walkę rozgrywanych w fińskim mieście Vantaa zapaśniczych mistrzostw Europy. Teraz może liczyć na to, że jego pogromca dojdzie do finału i wówczas on będzie mógł bić się w repasażu o brązowy medal.
Zasada mistrzostw Europy w zapasach jest taka, że jedna porażka eliminuje z walki o finał. Jednakże wszyscy ci, których każdy z finalistów pokonał po drodze, mają prawo dołączyć do boju o brązowy medal. Tak może się stać z Tadeuszem Michalikiem, który w kategorii 80 kg stylu klasycznego grecko-rzymskiego przegrał pierwszą walkę z Turkiem Selcukiem Cebim. Turecki zapaśnik dalej pokonał Ukraińca Ołeksandra Szyszmana i jest już w półfinale. Jeżeli wygra w nim z Rosjaninem Bekchanem Ozdojewem, otworzy poznaniakowi drogę do walki o brąz.

Tadeusz Michalik z Sobieskiego Poznań to młodszy brat utytułowanej Moniki Michalik, wielokrotnej medalistki dużych imprez światowych w zapasach kobiet. W Vantaa jej się nie powiodło.