Poznań City Center AZS nie awansował do ekstraklasy! Porażka w decydującym meczu

Koszykarki Poznań City Center AZS przegrały decydujący o awansie do ekstraklasy mecz z doświadczonym zespołem z Siedlec. Akademiczki uległy 46:68 i tym samym odpadły z rywalizacji. Do BLK dostały się siedlczanki, które po ostatnim gwizdku dały wyraz swojemu szczęściu, w przeciwieństwie do smutnych poznanianek.
Podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego do przerwy przegrywały z MKK Siedlce tylko 28:34. W trzeciej kwarcie jednak, podobnie jak w pierwszym meczu obu ekip w Siedlcach, akademiczki zagrały bardzo nieskutecznie w ataku i zbyt nonszalancko w obronie i siedlczanki odskoczyły na kilkanaście punktów. Nie oddały już zwycięstwa do końca meczu. Poznanianki próbowały jeszcze obrony kombinowanej na całym boisku, z naciskiem i obroną strefową, ale przy tak dużej przewadze punktowej rywalek i tak doświadczonym zawodniczkom z MKK Siedlce straty nie tylko nie udało się odrobić, ale wzrosła ona ostatecznie do 22 punktów. Tym razem egzekutorami w drużynie gości były zawodniczki podkoszowe: Magdalena Bibrzycka (19) i Katarzyna Salska (18). Warto zaznaczyć, że siedlczanki miały ponad 60 proc. skuteczności w rzutach za dwa punkty! W drużynie Poznań City Center AZS najwięcej punktów zdobyły Żaneta Durak (12) oraz Barbara Skowronek i Magdalena Koperwas po 10.

Teraz akademiczkom pozostaje walka o trzecie miejsce w I lidze. Poznań City Center AZS czeka na rywala z pary Dekorex Pabianice - Ślęza Wrocław.

Poznań City Center AZS - MKK Siedlce 46:68

Kwarty: 13:17, 15:17, 11:23, 7:11

Poznań City Center AZS: Żaneta Durak 12, Barbara Skowronek 10, Magdalena Koperwas 10, Kinga Woźniak 8, Magdalena Idziorek 3, Weronika Telenga 3

MKK Siedlce: Magdalena Bibrzycka 19, Katarzyna Salska 18, Elżbieta Mukosiej 13, Marta Urbaniak 8, Marta Dobrowolska 7, Agata Chaliburda 3