Anna Ogarzyńska i Maciej Krężel startują w Soczi w superkombinacji

Przewodniczka Anna Ogarzyńska z niedowidzącym partnerem Maciejem Krężelem staną we wtorek do walki o medal w superkombinacji. Z tą konkurencją wiążemy duże nadzieje.
Poznanianka Anna Ogarzyńska i katowiczanin Maciej Krężel są osiągali sukcesy w Pucharze Świata i Pucharze Europy w slalomie specjalnym i slalomie gigancie. Superkombinacja, czyli zawody dla najbardziej uniwersalnych narciarzy, są dla nich stworzone. Właśnie w tej konkurencji nasze apetyty na medal Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi są największe.

Anna Ogarzyńska i Maciej Krężel wystartowali w Soczi już w niedzielę w supergigancie. Finiszowali na siódmej pozycji, ale zostali zdyskwalifikowani. Nowe wiązania Anny Ogarzyńskiej okazały się nieregulaminowe. Te wiązania założyła po tym, jak jej wyjściowy zestaw zawiódł podczas treningu.

Romuald Schmidt ze Stowarzyszenia Sportowców Niepełnosprawnych Start tłumaczy: - Mieliśmy mało czasu. Gdyby nie ferwor i zbliżający się występ, zadbalibyśmy o to bardziej. Szkoda, ale na szczęście to nie była koronna konkurencja Ani i Macieja. Znacznie więcej obiecujemy sobie właśnie po superkombinacji.

Start tej konkurencji zaplanowany jest na godz. 9.30 czasu w Soczi. W Polsce będzie to blady świt. Koniec złożonej z dwóch części rywalizacji zaplanowano dopiero na wieczór czasu miejscowego (godz. 18) czasu w Soczi.

Rywalami polskiej pary będzie cały zastęp narciarzy z Czech i Słowacji, ze słowackim narciarzem Jakubem Kranko, który zdobył już w Soczi złoty medal w supergigancie. Zawody odbywają się na tych samych trasach, na których rywalizowali sportowcy pełnosprawni.

Polska para pojedzie jeszcze w slalomie (13 marca) i gigancie (15 marca).