Budowlani Nowy Tomyśl pokonali klub mistrza olimpijskiego

Budowlani Nowy Tomyśl okazali się lepsi w meczu sztangistów od Tarpana Mrocza, klubu mistrza olimpijskiego Adriana Zielińskiego. Mecz był zarazem IV memoriałem Mariana. Gospodarze zwyciężyli wyraźnie, a gościem specjalnym był 92-letni Stefan Krzyżański, założyciel pierwszego wielkopolskiego klubu podnoszenia ciężarów.
Pojedynek odbył się w Nowym Tomyślu. Gośćmi specjalnymi byli medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów Szymon Kołecki i wokalista rockowy "Glaca". Na zawody przyjechał wraz z synem 92-letni Stefan Krzyżański, który był założycielem jednego z pierwszych klubów podnoszenia ciężarów w Wielkopolsce. Było to w 1951 roku w Kiekrzu.

Padały rekordy życiowe, a nawet nieoficjalne rekordy kraju, aktywnie kibicowała publiczność. Już po rwaniu nowotomyślanie osiągnęli kilkudziesięciopunktową przewagę, ostatecznie wygrali wyraźnie 1587,3 do 1466,7.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem został nowotomyślanin Piotr Kudłaszyk, zdobywając 309,2 pkt. Najlepszą zawodniczką została również przedstawicielka Budowlanych Patrycja Piechowiak z 242,4 pkt na koncie.