Patrycja Wyciszkiewicz i spółka. Oto nasze nadzieje lekkoatletyczne

Ośmioro młodych zawodników, w tym rewelacyjna Patrycja Wyciszkiewicz, zostało wybranych na największe wielkopolskie nadzieje lekkoatletyczne w Konkursie im. Karola Hoffmanna.
Ten konkurs to unikalny w skali kraju ranking młodych lekkoatletów stworzony na podstawie ich wyników uzyskanych w rozmaitych oficjalnych zawodach. Z owych wyników za 2013 rok powstało zestawienie, które pokazuje, z kim możemy wiązać największe nadzieje na przyszłość.

Grono w najstarszej kategorii otwiera niemal 20-letnia Patrycja Wyciszkiewicz z Olimpii Poznań, absolutna rewelacja ubiegłego sezonu, która wygrała w Rieti mistrzostwa Europy juniorów i pobiła rekord Polski w tej kategorii. Wśród mężczyzn nadzieją ogłoszono także czterystumetrowca - Przemysława Waścińskiego, medalistę mistrzostw Europy w swej kategorii wiekowej.

Szczególnie interesujące są wyniki w kategorii dzieci i młodzików, gdyż z tymi zawodnikami na co dzień mamy do czynienia relatywnie mało. Warto zatem zapamiętać nazwiska kilkunastoletnich młodych lekkoatletów, którzy za kilka lat z pewnością pojawią się na światowych listach i imprezach.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach:

dzieci: Paulina Guzowska (2000, Orkan Września, 300 metrów) i Damian Piter (2000, Iskra Wolsztyn, skok wzwyż)

młodzicy: Klaudia Adamek (1999, Gwardia Piła, 100 metrów) i Michał Dobrowolski (1998, Gwda Piła, 110 metrów przez płotki)

juniorzy młodsi: Adrianna Szóstak (1996, Olimpia Poznań, trójskok) i Filip Kossmann (1996, Juvenia Puszczykowo, skok wzwyż)

juniorzy: Patrycja Wyciszkiewicz (1994, Olimpia Poznań, 400 metrów) i Przemysław Waściński (1995, Kadet Rawicz, 400 metrów)

trener: Janina Zielińska (Baszta Szamotuły)