Koszykarki MKS MOS Konin wreszcie zwycięskie we własnej hali

Drugie zwycięstwo w sezonie i dopiero pierwsze we własnej hali odniosły w ekstraklasie koszykarki MKS MOS Konin. Wygrały z Basketem ROW Rybnik 77:69.
Beniaminek kobiecej ekstraklasy przegrał dotychczas wszystkie jedenaście spotkań na swoim parkiecie, a jedyną wygraną w sezonie zanotował w grudniu w Szczecinie, z Wilkami Morskimi.

Tym razem do Konina przyjechał zespół Baketu ROW Rybnik, najsilniejszy w grupie drużyn walczących o miejsca 7-10. Po trzech kwartach drużyna gospodarzy prowadziła 61:49 i mogła się szykować do świętowania zwycięstwa. Koniniankom nie przeszkodziła w tym ostatnia kwarta, przegrana 16:20.

Aż 45 punktów w tym meczu rzuciły dla MKS MOS dwie zawodniczki: Iwona Płóciennik (24 pkt) i Elżbieta Paździerska (21). Obie rzucały z ponad 50-procentową skutecznością z gry. Ta pierwsza zaliczyła tzw. double-double, bo do zdobyczy punktowej dołożyła dziesięć zbiórek.

MKS MOS Konin - Basket ROW Rybnik 77:69

kwarty: 19:15, 21:14, 21:20, 16:20).

Punkty dla MKS MOS Konin: Iwona Płóciennik 24, Elżbieta Paździerska 21, Katarzyna Motyl 8, Aleksandra Kaja 6, Anita Szemraj 6, Marta Libertowska 4, Milena Krzyżaniak 3, Eliza Horodeńska 3, Marta Mańkowska 2, Angelika Kuras 0.

Punkty dla Basket ROW Rybnik: Anna Kuncewicz 16, Rebecca Harris 16, Aldona Morawiec 12, Markel Walker 11, Martyna Stelmach 4, Justyna Zielonka 3, Agata Nowacka 3, Agnieszka Kułaga 2, Joanna Łabuz 2, Joanna Kędzia 0.