Poznanianka Anna Ogarzyńska wystartuje na igrzyskach w Soczi. Będzie złoty medal?

Zawodniczka weźmie udział w paraigrzyskach olimpijskich, które rozpoczną się w Soczi po zakończeniu zawodów pełnosprawnych. Anna Ogorzyńska niepełnosprawna nie jest, ale występ jest niezbędny dla startu innego zawodnika.
To Maciej Krężel, który jest zawodnikiem niedowidzącym Startu Katowice. W jego konkurencji konieczny jest występ wraz z widzącą osobą towarzyszącą. Taki partner jest przewodnikiem, więc o medal walczy dwójka narciarzy.

Anna Ogarzyńska zajmuje się w Poznaniu szkoleniem zawodników niepełnosprawnych. Jak informuje profil facebookowy stowarzyszenia Start, w poniedziałek w Piancavallo we Włoszech odebrała wraz z Maciejem Krężelem kryształowe kule za Puchar Świata w slalomie i gigancie. Jest alpejką rekrutującą się ze sportu wyczynowego sprawnych. Miała na koncie tytuły mistrzyni kraju. Pod koniec 2007 r. doznała poważnej kontuzji. Zerwała więzadła krzyżowe stawu kolanowego i jej dalsza kariera stanęła pod znakiem zapytania. Do sportu paraolimpijskiego trafiła przez poznański Start w 2008 roku przed Igrzyskami w Vancouver. W Kanadzie zajęła z Maciejem Krężelem 8. miejsce w Slalomie.

- Nasz para od początku sezonu odnosiła w Pucharze Europy sukcesy. Na początku stycznia w austriackim Rinn byli dwa razy pierwsi w slalomie. 23 i 24 stycznia w hiszpańskiej La Molinie zdobyli dwa złota (właściwie cztery medale , bo każdy w parze otrzymuje medal) zajmując kolejno 2 pierwsze miejsca w Slalomie (były dwie osobne konkurencje) oraz srebro w Gigancie. Kolejne sukcesy w lutym szwajcarskim San Moritz i w finale w Piancavallo potwierdziły hegemonię narciarskiej pary ze Śląska i Wielkopolski - czytamy na profilu Startu Poznań.

Paraigrzyska olimpijskie ruszą w Soczi 7 marca. Zawodnicy będą klasyfikowani w trzech grupach niepełnosprawności - niewidomi, jeżdżący na stojąco oraz poruszający się na wózkach.

POZNAN.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUBCIE NAS, WIARA!