Ludzie z żelaza nad Maltą. Biegacze i triathloniści startowali razem

Około 400 osób uczestniczyło w Endu Winter Run. Zawody, które w sobotę odbyły się na Malcie były treningiem przed nadchodzącym sezonem i Poznań Triathlon 2014, jak również okazją do integracji triathlonistów, biegaczy i kibiców. Trwają przygotowania do kolejnych edycji imprezy.
Najszybciej na metę przy Malta Ski dobiegli Adam Konieczny (dystans 10,8 km, czyli dwie pętle wokół Jeziora Maltańskiego) oraz Paweł Troka (16,2 km, czyli trzy pętle). Nagrodzono też najlepsze zawodniczki, którymi okazały się odpowiednio Katarzyna Pastwa oraz Agnieszka Pelc-Wanielista. W rywalizacji uczestniczyli pasjonaci sportu oraz profesjonaliści i ambasadorzy Poznań Triathlon 2014, tacy jak maratończyk Przemysław Walewski oraz duet Jarosław Skiba - Marcin Suwart przygotowujący się do igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Nie zabrakło też Mezo, który pobiegł razem z żoną.

- Biegło mi się bardzo dobrze. Dopisała też pogoda. Myślę, że w miarę upływu czasu forma będzie wzrastać - mówił zwycięzca krótszego dystansu Adam Konieczny. - Zapraszam wszystkie osoby do biegania - dodał zawodnik, który na razie nie myśli wprawdzie o triathlonie, ale przygotowuje się do półmaratonu.

- Mamy nadzieję, że zmotywowaliśmy ludzi do aktywności fizycznej - mówił Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport, organizator i imprezy. - Planujemy już kolejne treningi przed Poznań Triathlon 2014, które pozwolą miłośnikom sportu jak najlepiej przygotować się do sezonu i połączyć wysiłek fizyczny z dobrą zabawą w większym gronie.

Dla uczestników organizatorzy z Endu Winter Run przewidzieli pakiety startowe i pamiątkowe medale. Wyróżniono też 20 najlepszych zawodników w czterech różnych kategoriach, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez Malta Ski, Avana, Compressport, Cityzen, Newline, Ludora, Cukiernię Jagódka oraz Salco Sport Therapy. W organizację wydarzenia zaangażowane było także miasto Poznań. Treningi biegowe dla "ludzi z żelaza i nie tylko" odbędą się 22 lutego i 8 marca. 1 marca zaplanowano też nietypową, bo halową odmianę triathlonu. Szczegóły na ten temat zostaną podane wkrótce.