Sport.pl

Obiecujący debiut poznaniaka na igrzyskach w Soczi [ZDJĘCIA]

Trzynaste miejsce zajął Jan Szymański w rywalizacji łyżwiarzy szybkich na 5000 m podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Poznaniak długo prowadził w klasyfikacji.
Jan Szymański to rodowity poznaniak i student poznańskiej AWF. Na igrzyskach reprezentuje klub LKS Poroniec Poronin i jest to jego debiut na tego typu imprezie. W sobotę wystartował na 5000 m. Choć niedawno na tym dystansie wywalczył złoto podczas uniwersjady, nie jest to jego koronny wyścig. Gdy mówi się o szansach medalowych polskich panczenistów, to w grę wchodzi raczej rywalizacja drużynowa.

Tymczasem Jan Szymański spisał się całkiem nieźle. Startował w drugiej parze i osiągnął czas 6:25,36. Długo był to rezultat, który dawał Polakowi prowadzenie. Wyprzedzili go dopiero jadący w szóstej parze Norweg Havard Bokko i Moritz Geisreiter.

Ostatecznie 24-latek z Poznania spadł na 13. miejsce. Do zwycięzcy Svena Kramera, który wynikiem 6:10,76 pobił rekord olimpijski, stracił ponad 15 sekund. Blisko dziesięć sekund dzieliło go od brązowego medalu.

Jan Szymański w Soczi wystartuje także na 1500 m.

Więcej o: