Katarzyna Piter zagra drugą rundę Australian Open o godz. 1 w nocy

Na godz. 11 w piątek, czyli godz. 1 w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego, wyznaczył supervisor Australian Open pojedynek drugiej rundy gry podwójnej pań z poznanianką Katarzyną Piter.
Poznańska tenisistka występuje w parze z Alicją Rosolską. W pierwszej rundzie wyeliminowały one duet Olgę Goworcową (Białoruś) i Christinę McHale (USA). Teraz, w drugim pojedynku, ich przeciwniczkami będą Kveta Pesche i Katarina Srebotnik. Czesko-słoweński debel jest rozstawiony w Australian Open z wysokim numerem 4, więc jego wyeliminowanie przez byłoby sporym sukcesem Katarzyny Piter i Alicji Rosolskiej. W poprzednim meczu pokonał on rumuńską parę Alexandra Cadantu - Simona Halep, pozbawiając tym samym Katarzynę Piter szansy na mały rewanż na Simonie Halep za przegraną w singlu Australian Open.

Jeżeli Polki wygrają debla, w trzeciej rundzie rywalkami będzie lepsza z par: Varvara Lepchenko (USA) - Raluca Olaru (Rumunia) oraz Hao-Ching Chan (Tajwan) - Liezel Huber (USA).

Dodajmy, że Kveta Peschke po meczu z Polkami wyjdzie na kort raz jeszcze, tym razem do miksta, w którym jej partnerem jest Polak Marcin Matkowski.