Katarzyna Piter zagra jeszcze debla na Australian Open. Termin: godz. 1 w nocy.

Po dotkliwej porażce z Rumunką Simoną Halep w pierwszej rundzie Australian Open poznanianka Katarzyna Piter ma przed sobą jeszcze występ w grze deblowej. Wraz z Alicją Rosolską stanie do walki w nocy z wtorku na środę.
Będzie to godz. 1 w nocy czasu polskiego, czyli godz. 11 w środę w Melbourne. Polski debel Katarzyna Piter-Alicja Rosolska zmierzy się z Białorusinką Olgą Goworcową i Amerykaną Christine McHale.

Olga Goworcowa startuje także w turnieju indywidualnym Australian Open. Przeszła już pierwszą rundę, w której wygrał z Chinką Ying-Ying Duan 6:0, 7:6. W drugiej natomiast trafi na Agnieszkę Radwańską, rozstawioną w turnieju z nr. 5.

Christina McHale także przeszła pierwszą rundę singla. Wygrała z Tajwanką Yung-Jan Chan 7:5, 6:4. W kolejnym meczu jej rywalką będzie Carolina Wozniacki z Danii.

Jeśli polski debel zdołałby przejść tę przeszkodę, w kolejnej rundzie czeka lepsza z par Kveta Peschke (Czechy) - Katarina Srebotnik (Słowenia) oraz Alexandra Cadantu (Rumunia) - Simona Halep (Rumunia), zatem Katarzyna Piter może mieć okazję do częściowego rewanżu na Rumunce, która ją wyeliminowała w singlu.