Rekord Polski padł w Poznaniu. Teraz wynosi 256 osób

Bicie rekordu w maksymalnej liczbie osób, które wiosłowały na ergometrze, jakie odbyło się w galerii Malta, wiązało się ze zbiórką pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Bicie rekordu wiosłowania na ergometrze na dystansie 500 metrów odbyło się w galerii Malta w Poznaniu. Zawody trwały aż 12 godzin. Wzięła w nim udział rekordowa liczba 256 osób. Mierzono dystans, który pokonają w tym czasie uczestnicy.

256 uczestników przewiosłowało przez 12 godzin dystans 128,15 kilometrów. W biciu rekordu wzięło udział wielu wspaniałych sportowców, a wśród nich medaliści olimpijscy, m.in. Aneta Konieczna, Michał Jeliński, Marek Łbik, Grzegorz Nowak, Izabela Dylewska oraz przedstawiciele władz: prezydent Poznania Ryszard Grobelny i przewodniczący rady miasta Grzegorz Ganowicz.

Podczas akcji Wiosłowania dla WOŚP odbyła się również licytacja gadżetów sportowych, a wszystkie pieniądze trafiły do puszek WOŚP. Wśród nich możemy wymienić m.in. koszulkę z autografem Tomasza Majewskiego, plakat z podpisami reprezentacji Polski w skokach narciarskich: Kamila Stocha, Piotra Żyły, Dawida Kubackiego oraz Macieja Kota, koszulkę i piłkę Lecha Poznań, a także inne wyjątkowe gadżety. W sumie przez cały dzień do puszek WOŚP przyniesionych przez 25. Poznańską Drużynę Harcerską "Rój" trafiło ponad 22 500 zł.